Praxe osvobození životů Cche thar 2023

V pátek 19. srpna 2023 celosvětová sangha Mindrolling International oslavila narozeniny Minling Džecün Khandro Rinpočhe.  Celá sangha věnovala upřímné modlitby a přání za dlouhý život Rinpočhe a její neomezenou dharmovou aktivitu. Zejména byla obětována rozsáhlá praxe cche thar neboli osvobozování životů, která byla věnována za dlouhý život Minling Džecün Khandro Rinpočhe. Příspěvky na cche thar od členů sanghy z celého světa byly věnovány organizaci na osvobozování životů One Aspiration Life Saving Center.

Brzy ráno 19. srpna 2023 se tým One Aspiration Life Saving Center vydal na trh s živými rybami a začal nakupovat mnoho červených mořských cejnů, japonských černých sviňuch a pravých sviňuch, úhořů a úhořů s bílými skvrnami, zelenáčů, kamenáčů, šneků, chobotnic, halibutů skvrnitých, japonských fugu, krabů plovoucích, krabů perigone, krevet kudlanek a různých pilníkotrnců (filefish). Celkem bylo z trhu zachráněno více než 4 miliony vodních živočichů, kteří byli vypuštěni zpět do svého přirozeného prostředí v oblastech, kde je rybolov zakázán. Mnohé z těchto ryb jsou v tomto ročním období březí, například filefish, které nosí až 60 000 jiker, a tak bylo zachráněno ještě více životů.  Celosvětová sangha věnovala více než 30 000 USD na toto osvobozování životů.

Celá sangha by ráda vyjádřila upřímnou vděčnost Minling Džecün Dečhen Paldrön, díky jejímuž vedení a vizi bylo možné tuto úžasnou praxi cche thar uskutečnit. Rádi bychom poděkovali všem studijním skupinám a členům sanghy po celém světě, kteří přispěli na toto společné rozsáhlé osvobozování životů, i těm, kteří sami prováděli cche thar ve svých oblastech a kteří přispěli dalším organizacím na ochranu zvířat. Jsme velmi vděční našim členkám sanghy Mindrolling International, Ani Choying Choedron a Aileen Yu, které na místě přímo spolupracovaly s centrem One Aspiration Life Saving Center při organizaci a vlastním vypouštění bytostí na svobodu.

Osvobozování a ochrana životů, při němž jsou bytosti vypuštěny se semínkem dharmy a osvobození, je činnost bódhisattvy, která nemá obdoby. Kéž jsou veškeré shromážděné zásluhy věnovány za dlouhý život a neomezenou aktivitu naší vznešené guru, Minling Džecün Khandro Rinpočhe. Stejně jako byla zvířata vysvobozena ze zajetí a vypuštěna na svobodu, kéž je neomezená aktivita Rinpočhe příčinou osvobození všech cítících bytostí ve všech deseti směrech!